Mascha's Rapala Shad Rap 7 Collection
Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me

Turck Works / Blue - B

Rapala Shad Rap Deep Runner SR07

Rapala Shad Rap Deep Runner SR07, color Turck Works / Blue

EAN: 0 22677 07127 5, Tagy: Foilwrap, Advertising, Ireland

Společnost Turck vyrábí senzory, kábliky a další hejblata. Původně německá rodinná firma má pobočky v šedesáti zemích světa a výrobní závody v Německu, USA, Mexiku a Číně. Jestli výrobu reklamních rapalek iniciovalo německé ústředí, nebo americká či jiná pobočka, se mi nepodařilo zjistit. Reklamních rapalek s logem Turck Works byly vyrobeny nejméně čtyři typy - pětkový Jointed Shad Rap v barvě Shad (SD), sedmičkový Rattlin Rap v barvě Firetiger (FT), desítkový Husky Jerk v barvě Firetiger (FT) a sedmičkový Shad Rap v barvě Blue (B).

Reklamní woblírek pak vznikl velmi jednoduše - na klasický Blue bylo sítotiskem dvěma přímými barvami natištěno logo, a to jen na jeden (levý) bok. Krabička je bez dalšího značení, s normálním Blue EAN kódem.

Můj Turck modrák má oranžovou barvou nastříknutý oblouk skřelí. Z fotek na internetu vím, že existuje i Turck Works Blue s oranžovým nástřikem na hrdle. Oba jsou z Irska. Pokud by pocházely ze stejné výrobní zakázky, pak by to znamenalo, že verze barvy Blue se vyráběly současně se skvrnou na hrdle, tak s obloukem skřelí, a že pravděpodobně záleželo jen na konkrétním člověku, který zrovna dělal toto barvení. Na druhou stranu, podobné barvy, Silver, Gold nebo SFC se dělaly původně se skvrnou na hrdle a až ve druhé generaci s obloukem skřelí. Dnes se u všech důsledně dělá oblouk a to i přes to, že je technologicky výrobně složitější. To je argument pro to, že buď byly modré Turcky vyráběny v nejméně dvou časově oddělených vlnách, nebo v okamžiku, kdy se výroba barevných variant právě překlápěla.

Hodnota: Hodně obtížně získatelný kousek, ale s relativně nízkou hodnotou. Počítám, že kdybych svůj kus prodával, tak bych za něj asi těžko dostal víc než 15 dolarů.


Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me