Mascha's Rapala Shad Rap 7 Collection
Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me

Jan Eggers Special Yellow

Rapala Shad Rap Deep Runner SR07

Rapala Shad Rap Deep Runner SR07, color Jan Eggers Special Yellow

EAN: ?, Tagy: 1997, Ireland

Rybářský novinář a spisovatel Jan Eggers spolupracoval během devadesátých let s Rapalou jako tester a konzultant jejich prototypů. Eggers je holanďan, ale v té době žil a publikoval v německu. V devadesátých letech byla v v (Západním) Německu hlavním distributorem Rapaly společnost Sänger. Společně pak v roce 1997 vydali řadu zhruba dvaceti speciálních barev, označenou "Jan Eggers Selection". Žlutý speciál se v tomto výběru objevil dokonce dvakrát, na sedmičkové a devítkové shadrapě.

Eggersovi speciály se prodávaly jak samostatně, tak také jako tříkusové kity "Jan Eggers Selection Für Hecht". Sehnat tyhle kousky v originálních krabičkách je téměř nemožné, jsou to velké vzácnosti. Stejně jako Sänger katalog s těmito Rapalami z roku 1997, absolutně nesehnatelná věc. Zajímavé je, že ty, které se prodávali samostatně, měly všechny stejnou krabičku - velkou. Tedy třeba i sedmičkový jointed a třináctkový husky byly ve stejné krabičce. Jednotlivé kusy nedostaly nikdy vlastní kódové označení, všechno to bylo značeno jako Special.

Hodnota: žluté Eggersovi speciály nejsou úplně nedostupné, v nabídce jich je na eBayi několik trvale (hlavně kvůli dost přepálené ceně, když jsou bez originálních krabiček). Jako u všech speciálů, i zde se zásadně mění cena podle stavu a zejména existence krabičky. Použitý kus s pár škrábanci bude možné při troše štěstí objevit za 15-20 dolarů. Za nepoužitý kus s originální krabičkou bude chtít prodejce určitě nejméně 50-75 dolarů. Tříkusový kit v originálním balení, pokud se někde objeví, bude stát určitě přes 150 dolarů a dost možná ještě o mnoho více.


Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me