Mascha's Rapala Shad Rap 7 Collection
Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me

Special Blue - SB

Rapala Shad Rap Deep Runner SR07

Rapala Shad Rap Deep Runner SR07, color Special Blue (SB)

EAN: ?, Tagy: 1985, Japan Special, Finland

Dalším japonským speciálem je Special Blue. Kód SB je při tom už používán pro barvu Silver Blue. A pod označením Special Blue najdeme hned několik různých barevných variant, na různých modelech rapal...

U této barevné varianty u Shad Rapu je na stříbřitě perleťovém podkladu modrý nástřik, který jde nejen klasicky přes hřbet, ale i zepředu a zespodu přes celou hlavu. Pod hrdlem ve vsazení lopatky je nenápadný a skoro neviditelný stříkanec červené barvy. Na hřbetě je pak stříbrnou perletí přes šestihrannou síťku nastříknutý vzor šupin. Tato první generace byla záhy vystřídána druhou generací, která nemá ten modrý nástřik až přes hlavu (dole na fotce je srovnání).

Tyto Special Blue shadrapy jsem viděl jak se starými klasickými háčky letovanými mosazí, tak s zesílenými "saltwater" matně stříbrnými háčky z materiálu Perma steel. Snad jsou i s tenoučkými a veleostrými japonskými speciálními háčky, které jsem viděl na některých dalších japonských shadech.

Všechny shadrapky japonské řady Special, tedy Special Blue, Special Red a Special Silver existují ve variantách se žlutýma i bílýma očima.

Zajímavé jsou i speciální krabičky, které jsou černé, podobně jako měli shadrapky z prvních dvou let produkce, ale přeci jen nejsou stejné. Barva Special Blue byla vydána ve dvojici společně s barvou Special Red. V japonských příbalových letácích jsou uvedeny od roku 1986, ale mám fotografii neotevřené krabičky s modráskem, ve které je leták z roku 1985.

Hodnota: Vzácnost, která se na eBay nedá běžně koupit. S trochou štěstí je sehnatelný na japonských burzách, ale cena není malá. Modrá je ještě o trochu méně dostupná než Special Red, cena bude určitě nejméně 25 dolarů. Sběratel Jason Bertlow za ní chtěl dokonce téměř stovku.


Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me