Mascha's Rapala Shad Rap 7 Collection
Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me

Crawdad

Barva Crawdad se objevila už v roce 1982 v sadě prvních čtyř prodávaných Shad Rap. Ve skutečnosti se ale pod označením Crawdad neobjevilo zpodobnění raka, jak by název napovídal, ale na zlato-oranžovo obarvený shad. Rapala tohle "pomýlení" spravila až o dlouhých dvacet let později, vydáním barvy Dark Brown Crawdad, společně s několika dalšími barevnými mutacemi tohoto račího vzoru.

Crawdad krásně ilustruje poněkud uvolněný přístup Rapaly k pojmenovávání a dodržování barevných vzorů. Například u Fat Rapů a některých dalších modelů má barva Crawdad béžové tělo s ručně stříkanými hnědými proužky známými z vzorů Mackerel nebo první generace vzoru Firetiger. U modelů Husky byl podklad oranžový a vlnky na zádech černé - čili barva dnes známá jako Orange Tiger.

Moje račí shadrapy:

Crawdad (CW) - 1. generace

Crawdad (CW) - 1st generation

EAN: 0 22677 00830 1

1982, Finland

Crawdad je jedním z prvních čtyř barevných vzorů Shad Rapu. Tato první generace má šupiny po celém těle, zlatolesklý podklad, méně sytou oranžovou barvu a méně výraznou černou tečku shadů. S raky má společnou snad jen oranžovou barvu...

Crawdad (CW) - 2. generace

Crawdad (CW) - 2nd generation

EAN: 0 22677 00830 1

Estonia

Toto je druhá, současná generace vzoru Crawdad. Barva podkladu je méně zlatolesklá a výrazněji oranžová. Potisk šupin je pouze pod hřbetem, s výraznější černou tečku shadů. Dole na fotce je srovnání původní a současné generace barev...

Dark Brown Crawdad (DCW)

Dark Brown Crawdad (DCW)

EAN: 0 22677 19520 9

2012, Estonia

Dark Brown Crawdad je podle mne vlastně jen narovnáním očekávání souvisejících se zmatky okolo pojmenování barvy z tzv. první čtyřky, barvy Crawdad, která ale s raky neměla nic společného. Dark Brown Crawdad tedy zahrnuje stejný hnědo-zlato-oranžový podklad, ale místo potisku shadu už má skutečný potisk račího krunýře.

Red Crawdad (RCW)

Red Crawdad (RCW)

EAN: 0 22677 19524 7

2012, Estonia

V roce 2012 byla už dlouho existující barva Crawdad doplněna o celou řadu barevných variací krabů. Červený krab - Red Crawdad byl z nich asi nejpopulárnější. Američtí rybáři si tuto barvu pochvalují zejména v brzkém jaru.


Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me