Mascha's Rapala Shad Rap 7 Collection
Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me

Glow - svítící barvy

All my Glow Gander Mountain Shad Raps Zatímco klasické rapalácké UV barvy ve tmě bez zdroje světla nesvítí, tak barevné vzory označené jako GLOW obsahují v jedné (z údajných osmi) lakové vrstvě nátěr, obsahující fosfor. Díky tomu nástraha po nasvícení ve tmě krásně září.

Velmi častým omylem je zaměňování UV nátěrů za fluorescenční nebo fosforescenční nátěry. UV nátěr odráží ve zvýšené míře UV světlo, které na povrch dopadá (a které my nevnímáme), zatímco fluorescenční a fosforescenční nátěry po nasvícení (tzv. exitaci) sami vydávají světlo ve viditelném spektru. Fluorescenční záření je velmi krátké (zlomky vteřiny), fosforescenční záření může trvat i několik minut.

My Glow Gander Mountain Shad Raps in darkness Svítící barevnou řadu na trh uvedl americký obchodní dům Gander Mountain, který stejně jako Mills Fleet Farm vydává vlastní exkluzivní barevné série. Svítící barvy byly vydány nejen na shad rapách, ale i na jigging rapech pro chytání pod ledem.

Barevná řada obsahuje tři vzory a jejich nátěr je připraven tak, že vydávané světlo má takovou barvu, jak slibuje název. A mimochodem - všimli jste si, že "zlé" oko svítících tygrů se už na Shad rapách objevilo dříve? Je to oko tištěné na vzory Crawdad.

Moje GLOW shadrapy:

Glow Green Tiger (GGT)

Glow Green Tiger (GGT)

EAN: 0 22677 13836 7

2006, Estonia

Vytvoření svítících fosforescenčních nátěrů bylo vedle vydání UV barev logickým krokem. Na Rapalách s nimi přišel americký obchodní dům Gander Mountain, který stejně jako Mills Fleet Farm vydává vlastní exkluzivní barevné série. Svítící zelený tygr je jedním z trojice Gmtn glow shadrapů.

Glow Red Tiger (GRT)

Glow Red Tiger (GRT)

EAN: 0 22677 13837 4

2006, Estonia

Dalším ze svítících vzorů s fosforescenčním nátěrem od Gander Mountain je červený tygr. Na fotce možná trochu připomíná barvu Orange Tiger, ale ve skutečnosti se dost liší.

Glow Blue Tiger (GBT)

Glow Blue Tiger (GBT)

EAN: 0 22677 13835 0

2006, Estonia

Glow Blue Tiger je poslední svítící tygr ze "zlým" okem od Gander Mountain. Fosforescenční nátěr, za denního světla bílý, vydává modré světlo.


Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me