Mascha's Rapala Shad Rap 7 Collection
Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me

Holographic

Holografické fólie se v rybařině objevily už dávno, na tělíčka Shad rapů se dostaly v roce 2000. Vzory zkombinovaly duhově lesklý podklad s potiskem o rok dříve vzniklým celošupinatým potiskem shineru.

Na svoje holografy nechytám, tak nedovedu posoudit, ale na internetu jsem zaznamenal názor, že fólie při chytání za chvíli zmatní a ztrácí lesk.

U holografických shadrapek jsem objevil něco jinak unikátního. Holografické Shad Rapy v prvním vydání totiž nebyly označeny jako SR-7, ale jako HSR-7. Při druhém vydání (pravděpodobně 2013 a pouze HSH a HBSH, tedy bez zelené) už to bylo klasické SR-7, ale vydání dostalo zcela nové EAN kódy. Do prvních hologafů se také do víčka krabiček vkládal plastový pásek s natištěným dlouhým nápisem HOLOGRAPHIC FINISH.

Samotné barvy se přitom tu dobu měnily jen málo. Nejprve mizel červenooranžový nástřik pod bradou. Pak se změnila barva oka a ploutvičky ze žluté na zlatou.

Moje holografické shadrapy:

Holographic Shiner (HSH)

Holographic Shiner (HSH) - 1st edition HSR-7

EAN: 0 22677 02029 7

2000, Ireland

První vydání holografických shinerů z roku 2000 je značeno jako HSR-7 a pod víčkem krabičky má vložen proužek s potiskem HOLOGRAPHIC FINISH. Vzor zkombinoval duhově lesklý podklad s celošupinatým potiskem o rok dříve vzniklé barvy shiner.

Holographic Emerald Shiner (HBSH)

Holographic Emerald Shiner (HESH) - 1st edition HSR-7

EAN: 0 22677 02030 3

2000, Ireland

Pro Rapalu je zelená poměrně netradiční barvou a moc často ji nepotkáme. Proto překvapuje, že třetí holografický vzor je právě zelený. Barva je také trochu netradičně nanášena až přes oči, kterými se obvykle finišuje...

Holographic Shiner (HSH)

Holographic Shiner (HSH) - 2nd edition

EAN: 0 22677 20691 2

2013, Estonia

V roce 2013 došlo k reedici holografických shadů. Barevně se od prvního vydání lišili minimálně, jen výměnou žlutého oka a ploutvičky za zlaté. Vydání však dostalo nové EAN kódy.

Holographic Blue Shiner (HBSH)

Holographic Blue Shiner (HBSH) - 2nd edition

EAN: 0 22677 20692 9

2013, Estonia

Modrý hřbet oživuje základní šedostříbrný vzor holoshineru. Modrá barva je pod vodou rozeznatelná do největší hloubky.


Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me