Mascha's Rapala Shad Rap 7 Collection
Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me

Realistic pattern

Realistické vzory nejsou v barevném vzorníku Rapaly příliš běžné. Potisk realistických vzorů má imitovat konkrétní druhy ryb. Pokud nebudeme počítat barvu Perch, tak poprvé se realistické vzory objevily na Shad rapech v roce 1996 v sérii Roach.

Moje realistické shadrapy:

Carp (CARP)

Carp (CARP)

EAN: 0 22677 24868 4

2014, Estonia

Barva Carp je tak trochu česká raritka. Na Shad Rapech byla vydána v roce 2014 spolu s barvou Jungle Perch (JP) a snad se povede časem zjistit, jaký a jestli měl na vydání barvy vliv někdo z čechů...

Jungle Perch (JP)

Jungle Perch (JP)

EAN: 0 22677 24869 1

2014, Estonia

Shad Rap Deep Runner s barvou Jungle Perch spatřil světlo světa spolu s barvou Carp v roce 2014 a údajně se jako první objevil na českém trhu!

Bluegill (BG)

Bluegill (BG) - 1st & 2nd generation

EAN: 0 22677 07128 2

Ireland + Estonia

Barva Bluegill je realistický vzor podle ryby jménem Slunečnice velkoploutvá (anglicky Bluegill Sunfish, latinsky Lepomis macrochirus), která patří mezi nejrozšířenější a nejčastěji lovené severoamerické ryby...

Baby Bass (BB)

Baby Bass (BB)

EAN: 0 22677 00606 2

2000, Estonia

Baby bass je další z těch několika málo realistických vzorů Rapaly. Představuje mladého okounka pstruhového neboli Largemouth Basse, asi nejčastěji lovenou sportovní rybu v severní Americe...

Silver Baby Bass (SBB)

Silver Baby Bass (SBB)

EAN: 0 22677 07129 9

Ireland

Podle mne naprosto nádherná varianta barvy Baby bass. Škoda, že nebyla ve výrobě dlouho. A není to jen barevná varianta nástrahy, i v přírodě se vyskytuje stříbrná forma ryby Largemouth Bass.

Oikawa (PC)

Oikawa (PC)

EAN: ?

1987, Finland

Oikawa neboli Pale Chub (bledý tloušť) neboli česky Zako (Zacco) Japonský je malá asijská rybka, která posloužila jako předloha pro realistický vzor použitý pro jeden z nejznámějších japonských speciálů. Dodávaly se jak s normálními háčky, tak s upravenými háčky pro slanou vodu.

Ayu (AYU)

Ayu (AYU)

EAN: ?

1988, Finland

Barva Ayu se poprvé objevila v roce 1987 a to jako japonský speciál pro modely Countdown 9 a 11 a Magnum 11. O rok později se barva dostala na Shad Rapy a některé další modely. Vzorem pro potisk se stala místní japonská ryba, lososovitý příbuzný sivenů, Ayu východní, neboli Plecoglossus altivelis, anglicky Sweetfish (její maso prý voní po melounech).

Baby Masu Sakura (BMS)

Baby Masu Sakura (BMS)

EAN: ?

1988, Finland

Japonský speciál vytvořený podle ročka tažné formy lososa masu, neboli lososa japonského, anglicky Cherry salmon, japonsky Sakura Masu, latinsky Oncorhynchus masou. Tento losos má ještě hnědou netažnou vnitrozemskou formu, zvanou Yamame. Barva BMS se někdy jako Yamame označuje, i když Yamame je samostatná barva.

Yamame (YAMAME)

Yamame (YAMAME)

EAN: ?

1990, Finland

Barvu BMS v roce 1990 vystřídala hnědá napodobenina lososa japonského, tedy jeho netažné formy, zvané yamame.


Moje sbírka / My collection | Blog  Czech | Na prodej / For sale | Přání / Wishlist | O mně / About me